Ольга Стефанішина обговорила з Державним секретарем у справах ЄС Франції Лоранс Бун підготовку рішень Європейської Ради

05.12.2023

4 грудня у рамках робочого візиту до м. Париж, Франція, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина зустрілася з Державним секретарем у європейських справах Міністерства Європи та закордонних справ Франції Лоранс Бун.

Основною темою розмови стало засідання Європейської Ради, яке відбудеться наступного тижня 14-15 грудня. Ольга Стефанішина та Лоранс Бун узгодили наступні кроки для забезпечення підтримки серед держав-членів ЄС рішень по Україні.

«Україна вже продемонструвала ґрунтовний прогрес у проведенні необхідних трансформацій на шляху до членства в ЄС. Важливо розпочати переговори про вступ вже цьогоріч, що дасть зрозумілу чітку рамку для відновлення нашої країни та збереження високої динаміки реформ, – зазначила Віце-премʼєр-міністр. – Вдячні Франції за послідовну підтримку нашого руху до ЄС та лідерство у стратегічних для майбутнього Європи питаннях», – заявила Віце-прем‘єр-міністр.

Вона підкреслила безпрецедентність порядку денного засідання Європейської Ради, що покладає особливу відповідальність на лідерів держав-членів.

«Важко згадати інше засідання з такою кількістю стратегічних питань на порядку денному від розширення та реформи ЄС, оновлення діалогу з Туреччиною до життєво важливих для України рішень. Це і чотирирічна програма фінансової підтримки України, використання заморожених російських активів для потреб відновлення, ухвалення нового санкційного пакета, стратегічна військова підтримка», – зазначила Ольга Стефанішина.

Зі свого боку Державний секретар у європейських справах Міністерства Європи та закордонних справ Франції Лоранс Бун запевнила у непохитній підтримці України, зокрема рішень важливих для зміцнення стійкості та обороноздатності України.

Французька сторона високо оцінила прогрес України на шляху реформ. У свою чергу Ольга Стефанішина поінформувала про реалізацію чотирьох додаткових кроків, визначених Європейською Комісією у Звіті по Україні.

«Необхідні законодавчі акти вже підготовлені і будуть розглянуті Парламентом цього тижня. Таким чином ми унеможливлюємо будь-які маніпуляції під час обговорення питання про відкриття переговорів з Україною. Як країна-кандидата Україна показала «золотий стандарт» для реалізації ключового принципу ЄС «ухвалення рішень, базуючись на заслугах», – підкреслила Віце-прем‘єр-міністр.