У Літературної премії Євросоюзу вперше з’явилося українське журі

24.01.2019

Цього року Україна вперше візьме участь у Літературній премії Євросоюзу (The European Union Prize for Literature – EUPL).

Як повідомляється на сайті Українського осередку Міжнародного ПЕН-клубу, цього року Україна вперше запрошена до участі в процедурі присудження цієї престижної премії.

Українське журі представлятимуть президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков, директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, літературознавиця, перекладачка Оля Гнатюк, письменник, перекладач, літературознавець Остап Сливинський та перекладачка, журналістка і радіоведуча Ірина Славінська.

Українське журі премії до кінця березня оголосить короткий список авторів-номінантів. У травні з-поміж них буде обрано переможця від нашої країни. Церемонія нагородження переможців відбудеться у Брюсселі наприкінці вересня 2019 року. Сума премії – 5 тис. євро. Щороку нагородою відзначають по одному автору від кожної з країн, обраних для участі в премії.

Літературна премія Європейського Союзу вручається з 2009 року. Вона скерована насамперед на підтримку та міжнародну промоцію ще не надто відомих, але талановитих авторів із різних країн Європи. Відповідно до правил премії, номінант може бути автором не менше двох, але не більше чотирьох виданих оригінальних книжок.

Цього року, крім України, до участі у премії запрошені: Австрія, Велика Британія, Греція, Грузія, Ірландія, Італія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина, Фінляндія та Франція.

Премія фінансується Європейською комісією в межах програми “Креативна Європа”. Співорганізатори премії виступають Європейська та міжнародна федерація книгорозповсюджувачів (EIBF), Європейська рада письменників (EWС) та Федерація європейських книговидавців (FEP).

Організацією-партнером Літературної премії Європейського Союзу в Україні є Український ПЕН.