Implementation of the Title IV of the Agreement
A distinctive feature of the Ukraine-EU FTA is a comprehensive program of adaptation of regulatory norms in trade-related areas to the relevant EU standards. This will make it possible to largely eliminate non-tariff (technical) barriers in trade between Ukraine and the EU and provide expanded access to the EU internal market for Ukrainian exporters and vice versa — for European exporters to the Ukrainian market. Thus, an in-depth and comprehensive FTA should ensure the gradual integration of Ukraine's economy into the EU's internal market.
-
Поточні платежі та рух капіталу
Україна взяла на себе зобов’язання вживати заходів для лібералізації руху капіталу до рівня, рівноцінного законодавству ЄС. Саме така лібералізація є однією з передумов формування єдиного ринку з ЄС у сфері фінансових послуг.
Співпраця України та ЄС у сфері поточних платежів і руху капіталу передбачена главою 7 розділу ІV “Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею” Угоди про асоціацію. -
Підприємництво, послуги та електронна торгівля
Згідно з Угодою про асоціацію, Україна зобов`язалася покращити умови для ведення бізнесу.
-
Конкуренція та державна допомога
За Главою 10 Угоди Україна взяла на себе зобов’язання наблизити своє законодавство про конкуренцію та практику застосування до права ЄС.
-
Питання, пов’язані з торгівлею енергоносіями
Україна має на меті гармонізацію внутрішнього законодавства про поводження з відходами з дотриманням вимог ЄС у даній сфері та відповідно до підписаної Угоди про асоціацію.
-
Торгівля та сталий розвиток
Глава 13 Угоди про асоціацію передбачає сприяння та заохочення торгівлі, залучення прямих іноземних інвестицій в екологічно чисті товари, послуги і технології, сприяння використанню відновлюваної енергії та енергозберігаючих продуктів, екологічного маркування товарів тощо.