Trade and trade-related matters Implementation of the Title IV of the Agreement

Implementation of the Title IV of the Agreement

The provisions of this Chapter of the Association Agreement define the "Deep and Comprehensive Free Trade Area" Ukraine-EU (FTA). The FTA provides for the liberalization of trade in both goods and services, the liberalization of the movement of capital and, to a certain extent, the movement of labor.

A distinctive feature of the Ukraine-EU FTA is a comprehensive program of adaptation of regulatory norms in trade-related areas to the relevant EU standards. This will make it possible to largely eliminate non-tariff (technical) barriers in trade between Ukraine and the EU and provide expanded access to the EU internal market for Ukrainian exporters and vice versa — for European exporters to the Ukrainian market. Thus, an in-depth and comprehensive FTA should ensure the gradual integration of Ukraine's economy into the EU's internal market.
 • Поточні платежі та рух капіталу

  Україна взяла на себе зобов’язання вживати заходів для лібералізації руху капіталу до рівня, рівноцінного законодавству ЄС. Саме така лібералізація є однією з передумов формування єдиного ринку з ЄС у сфері фінансових послуг.
  Співпраця України та ЄС у сфері поточних платежів і руху капіталу передбачена главою 7 розділу ІV “Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею” Угоди про асоціацію.

 • Підприємництво, послуги та електронна торгівля

  Згідно з Угодою про асоціацію, Україна зобов`язалася покращити умови для ведення бізнесу.

 • Конкуренція та державна допомога

  За Главою 10 Угоди Україна взяла на себе зобов’язання наблизити своє законодавство про конкуренцію та практику застосування до права ЄС.

 • Питання, пов’язані з торгівлею енергоносіями

  Україна має на меті гармонізацію внутрішнього законодавства про поводження з відходами з дотриманням вимог ЄС у даній сфері та відповідно до підписаної Угоди про асоціацію.

 • Торгівля та сталий розвиток

  Глава 13 Угоди про асоціацію передбачає сприяння та заохочення торгівлі, залучення прямих іноземних інвестицій в екологічно чисті товари, послуги і технології, сприяння використанню відновлюваної енергії та енергозберігаючих продуктів, екологічного маркування товарів тощо.