Поява в Україні філії Коледжу Європи створить умови для виховання покоління молодих євроінтеграторів, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

24.04.2019

Інтерес до євроінтеграції з боку суспільства – неймовірно великий, але затребувана інформація має бути викладена простою і зрозумілою мовою. Про це зазначила Віце-прем?єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на зустрічі з представниками молодіжних громадських організацій. Вона також розповіла активній молоді про євроінтеграційний рух України та найближчі плани в цьому напрямі.

Віце-прем’єр-міністр підкреслила, що присутні є однодумцями та колегами, адже молодіжні організації невпинно працюють над тим, аби Україна стала успішним членом європейської родини. Вона запевнила, що курс країни на Захід – незворотній та непохитний.

“Маю зізнатися, що за три роки роботи доводилося бути не так координатором, “як тараном” – делікатно, але наполегливо проштовхуючи цілі європейської та євроатлантичної інтеграції у пріоритети влади, – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. – З приємністю відзначаю, що за ці роки нам вдалося досягти принципово нової якості діалогу з ЄС і НАТО – зробити його більш системним, передбачуваним та результативним. Як основний зв’язківець з Заходом, я маю для цього всі контакти й всі можливості”.

Вона також нагадала, що нещодавно схвалено План заходів з реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО. Зокрема, він передбачає поглиблення співпраці між Україною та ЄС у сфері освіти, участь вишів та шкіл у відповідних програмах та проектах ЄС. Серед іншого, планується відкриття в Україні філії Коледжу Європи та Європейської школи Східного партнерства, а також подальший розвиток Європейського табору в Україні. “Поява цих закладів в Україні створить умови для виховання цілого покоління молодих євроінтеграторів”, – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

“Важливо, щоб з’явилися освітні програми та наукові дослідження з питань європейської історії, культури, мистецтва, права, політики та економіки, – наголосила вона. – Ми чітко розуміємо, що ефективність зусиль значною мірою залежить від наявності громадської підтримки. На жаль, часто євроінтеграцію сприймають як щось абстрактне, не розуміючи, що конкретно стоїть за цим терміном”.

Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що необхідно удосконалювати та підсилювати комунікацію про ті реформи, які відбуваються у рамках Угоди про асоціацію або за підтримки ЄС. Окрім того, Віце-прем’єр-міністр обговорила з представниками молодіжних організацій їхні цілі та пріоритети, а також пропозиції та рекомендації про те, як покращити комунікацію та залучити молодь до змін в країні.