Семерак: Із 1 січня в Україні запроваджується нова система моніторингу вод

Угода про асоціацію

20.09.2018

Уряд підтримав розроблений Мінприроди Порядок здійснення державного моніторингу вод, який почне діяти в Україні з 1 січня 2019 року та запровадить нову європейську систему моніторингу водних ресурсів, повідомляє прес-служба відомства.

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак зазначив, що нова система моніторингу дозволить реально оцінити ситуацію зі станом водних ресурсів в Україні і надалі на підставі цих даних будуть ухвалюватися ефективніші управлінські рішення.

«Ми врешті запроваджуємо в Україні точно такі ж підходи до моніторингу стану поверхневих вод, які діють в  Європейському Союзі. Це означає, що ми покінчимо із ситуацією, коли кілька органів моніторили одні і ті ж показники, а за іншими не стежив ніхто, коли різні органи вимірювали у різних одиницях, а загальнодержавна програма моніторингу не давала чіткої картини стану водних ресурсів», – пояснив Остап Семерак.

Крім того, нова система моніторингу дасть можливість кожному громадянину та експерту отримувати у доступний спосіб і по-європейськи класифіковані дані про стан водних масивів, басейнів річок загалом.  Дані, отримані у результаті моніторингу, будуть оприлюднюватися на спеціалізованому порталі.

«Отож із 1 січня 2019 року – ми поступово і впевнено переходимо на нову європейську систему», – резюмував Міністр екології та природних ресурсів.

Довідково

Україна, згідно з вимогами Угоди про асоціацію з ЄС, зобов’язалася  реформувати водний сектор та здійснювати управління ним за басейновим принципом,  як того вимагає Водна рамкова директива Європейського Союзу. Наприкінці 2016 року Парламент ухвалив розроблений Мінприроди  законопроект №3603. Він запровадив  в Україні так зване інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом, яким, зокрема, передбачено, що основною одиницею управління є басейн водного об’єкту.  Басейновий принцип управління водними ресурсами також передбачає, що фінансовий механізм гарантує безпосередній зв’язок між платою за водокористування і фінансуванням пріоритетних водоохоронних заходів у межах басейну.