У Кривому Розі створять Офіс контролю викидів у повітря

30.01.2020

У Кривому Розі створять Офіс контролю викидів у повітря, що контролюватиме рівень забруднення повітря та викидів в атмосферу. 

Про це повідомляє Кабінет Міністрів України.

 

Задля максимальної ефективності Офіс працюватиме безпосередньо в Кривому Розі — у місті, де це питання є найбільш гострим, а функціонуватиме у складі Держекоінспекції. 

“Створення такого Офісу — це лише перший крок на шляху до реформи екологічного контролю. Спеціалісти та співробітники лабораторії Офісу будуть супроводжувати та скеровувати перевірки найбільших підприємств, що здійснюють викиди в атмосферу”, – сказав Прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Офіс контролю викидів у повітря збиратиме інформацію та здійснюватиме екологічний контроль у найбільш складних промислових регіонах України. 

Зазначимо, що 2018 року Україна посіла 109 місце серед 180 країн світу за показниками захисту довкілля у розрізі впливу на здоров’я населення та захисту екосистем, а за даними Інституту оцінки та вимірювання показників здоров’я у 2016 році забруднення атмосферного повітря призвело в Україні до понад 58 тисяч смертей (близько 10% всіх смертей  за рік).

Нагадаємо, Уряд створив міжвідомчу групу, що координуватиме подолання наслідків зміни клімату в рамках “Європейської зеленої угоди” (European Green Deal). Групу очолив Віцепрем’єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.