У Мінприроди відбувся семінар із впровадження в Україні стратегічної екологічної оцінки

Угода про асоціацію

06.04.2018

04 квітня 2018 року Міністерство екології та природних ресурсів у співпраці з ЄЕК ООН в рамках Програми EAP GREEN за проектом “Підтримка створення системи СЕО в Україні” провело семінар “Імплементація стратегічної екологічної оцінки у світлі міжнародних зобов’язань України” для співробітників апарату Верховної ради України та профільних комітетів, повідомляє прес-служба відомства.

“Стратегічна екологічна оцінка є важливим і корисним інструментом. Відповідний закон ухвалено парламентом, тому є час зрозуміти завдання закону і підготуватися до його реалізації. Однозначно впровадження СЕО є важливим кроком для сталого розвитку України та екологічної складової економічного розвитку нашої держави”, – зазначив заступник Міністра екології та природних ресурсів з питань євроінтеграції Микола Кузьо під час відкриття семінару та запросив  учасників до активної дискусії.

Під час семінару обговорювалися нагальні проблеми впровадження СЕО в Україні. Зокрема, щодо приведення у відповідність нормативно-правових актів усіх рівнів до вимог Законів про СЕО/ОВД та визначення відповідального в кожному Центральному органі виконавчої влади за СЕО тощо.

Організаційно-технічне забезпечення семінару здійснювала громадська організація «Інститут законотворчості та інформаційних технологій».

Загалом Інститут СЕО запроваджується в Україні за підтримки ЄЕК ООН з 2003 року. За цей час проведено значну роботу для розвитку потенціалу СЕО в Україні:  навчання представників органів влади центрального та регіонального рівнів, обговорення на рівні експертного середовища, поширення інформації серед громадськості та ЗМІ. 

Нагадаємо, 20 березня 2018 року Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про стратегічну екологічну оцінку” на виконання міжнародних зобов’язань України в рамках Угоди про асоціацію Україна-ЄС та в рамках Протоколу про стратегічну екологічну оцінку до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті.

Закон передбачає, що протягом кількох наступних років поетапно мають бути вирішені такі завдання як інтеграція екологічних цілей та пріоритетів сталого розвитку до розробки документів державного планування, поширення практики СЕО на місцеві проекти й програми,  а також узгодження процедур з проведення СЕО в Україні  згідно з аналогічними процедурами держав Європейського Союзу.