Україна і Македонія планують переглянути Угоду про вільну торгівлю

Економічна та галузева співпраця

08.05.2018

7 травня в Мінекономрозвитку відбулася зустріч заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника Україна Наталії Микольської з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Македонія в Україні паном Столе Змейкоскі, повідомляє прес-служба відомства

Під час зустрічі було обговорено посилення двостороннього торговельно-економічного співробітництва, контактів “бізнес до бізнесу” та проведення найближчим часом засідання Міжурядової українсько-македонської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва.

Сторони також домовилися опрацювати проведення найближчим часом раунду переговорів щодо перегляду положень Угоди про вільну торгівлю між двома країнами, адже як Україна, так і Македонія, зацікавлені в розширенні доступу товарів і послуг до ринків обох країн.

“Приєднання України до Регіональної Конвенції про Пан-Євро-Середземноморські преференційні правила походження з 1 лютого 2018 року, учасником якої є також і Македонія, сприятиме збільшенню двосторонньої торгівлі між нашими країнами. Тому актуальним є питання перегляду угод з країнами, які є учасниками Пан-Євро-Мед та розширення дії цих угод”, – розповіла Наталія Микольська. Вона додала, що Уряд працює над розширенням можливостей на експортних ринках, щоб українському бізнесу було швидше та простіше експортувати продукцію.

За її словами, Конвенція Пан-Євро-Мед передбачає застосування уніфікованих правил походження товарів для країн-учасниць, в даному випадку для України та Македонії. Це означає, що, наприклад, при виробництві товарів в Україні можна закуповувати сировину та комплектуючі в Македонії, а вже готову продукцію експортувати до інших країн-членів Конвенції, використовуючи ефект діагонального накопичення при встановленні преференційного статусу товару. Відповідно, і українські матеріали та комплектуючі можуть використовуватись у виробництві в Македонії для подальшого експорту у вигляді складових готової продукції.

Як відомо, Указом Президента від 4 травня 2018 року “Про делегацію України для участі у переговорах між Україною та Республікою Македонія щодо перегляду положень Угоди про вільну торгівлю між Україною та Республікою Македонія” українська сторона уповноважена на перегляд положень Угоди про вільну торгівлю між Україною та Республікою Македонія.

Нагадаємо, наприкінці минулого року Україна приєдналася до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

Довідково.

Експорт товарів і послуг до Македонії у 2017 році становить 32,5 млн дол. і збільшився на 23,1% у порівнянні з 2016 роком. За перші два місяці 2018 року в експорті з України до Македонії з’явилося 38 товарних підпозицій. Це додаткові 1,4 млн дол. експорту товарів. Серед нових – феросилікомарганець (391,5 тис. дол.) та інші горіхи (свіжі або сушені) без шкаралупи (231,6 тис. дол.).