У Брюсселі завершилася зустріч Україна-ЄС в межах двостороннього скринінгу за переговорним Розділом 24 «Юстиція, свобода та безпека»

Вступ України до ЄС

25.10.2024

У третій день зустрічі, 25 жовтня, делегація України представила презентації щодо візової політики; судового співробітництва у цивільних, господарських, а також кримінальних справах; заходів, які вживаються для боротьби з корупцією у сфері юстиції та органах внутрішніх справ.

Із доповідями виступили представники Міністерства закордонних справ, Державної міграційної служби, Міністерства юстиції, Бюро економічної безпеки, Офісу Генерального прокурора, Міністерства внутрішніх справ, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Так, в контексті питання візової політики, українська делегація доповіла, зокрема, щодо узгодження законодавчої бази України та Європейського Союзу для отримання віз, спроможностей національних державних органів та наявної інституційної бази, ключових викликів, що стоять перед державою у цьому питанні, а також реформ та планів на майбутнє.

Також Україна продовжить роботу в напрямку виконання завдань Плану заходів з реалізації Стратегії державної міграційної політики. Крім того, передбачаються заходи щодо приведення законодавства України у відповідність до візової політики ЄС.

У межах доповіді щодо судового співробітництва у цивільних та господарських справах було відзначено, що Україна на сьогодні є учасницею 29 двосторонніх та 25 багатосторонніх угод (ООН, ОАД, інструменти Гаазької Конференції) спрямованих на взаємну допомогу у цивільних та сімейних справах.

Також в межах виступу, делегація України розповіла про правові засади міжнародно-правового співробітництва у кримінальних справах, поточні реформи та плани на майбутнє у цій сфері. Зокрема, планується:

  • удосконалити існуючі механізми міжнародного співробітництва у кримінальних справах;
    посилити двосторонню співпрацю;
  • забезпечити діджиталізацію багатьох процесів;
  • суттєво зміцнити співпрацю з установами ЄС, зокрема Євроюстом, ЄСС, ЄППО, а також з Мережею з питань геноциду, Європейською судовою мережею з питань кіберзлочинності та Європейською судовою мережею з питань організованої злочинності.

Крім того, було представлено Комплексний стратегічний план реформування органів правопорядку на 2023-2027 роки та план заходів на його виконання, який містить понад 200 заходів спрямованих на вдосконалення правоохоронної сфери.

У межах презентації щодо заходів, що вживає Україна для боротьби з корупцією у сфері юстиції та внутрішніх справ, було відзначено виконання Антикорупційної стратегії на період 2021-2025 років, а також продемонстровано перелік поточних та запланованих заходів щодо боротьби з корупцією у цій сфері.

Всі зустрічі відбулися у гібридному форматі. Участь від України у форматі офлайн та онлайн взяло понад 300 осіб. Голова делегації та головний переговірник – Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина – взяла участь у зустрічах онлайн.