Парламентський комітет асоціації
-
Роль:
політичний діалог на парламентському рівні.
-
Склад:
складається з членів Європейського парламенту з однієї сторони та Верховної Ради України з іншої.
Що робить Парламентський комітет асоціації?
Парламентський комітет асоціації утворений відповідно до статті 467 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС як форум для членів Верховної Ради України і Європейського Парламенту для проведення засідань та обміну думками.
- – Парламентський комітет асоціації може запитувати у Ради асоціації інформацію стосовно виконання Угоди.
- – Парламентський комітет асоціації повинен бути поінформований про рішення та рекомендації Ради асоціації.
- – Парламентський комітет асоціації може надавати рекомендації Раді асоціації.
Як працює Парламентський комітет асоціації?
Засідання Парламентського комітету асоціації відбуваються двічі на рік по черзі у місці засідань Верховної Ради України та Європейського Парламенту. Парламентський комітет асоціації також може прийняти рішення про проведення виїзного засідання.
Не пізніше ніж за 7 календарних днів до чергового засідання Парламентського комітету асоціації проводиться засідання Української частини, яке також може проводитися за рішенням Голови Української частини або на вимогу не менш як третини народних депутатів України – членів Української частини. На засідання Української частини можуть запрошуватися представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, фахівці з наукових та експертних установ і організацій тощо.
Під час кожного засідання Української частини ведеться протокол, що є офіційним документом, який відображає процес обговорення і підтверджує прийняття рішень Українською частиною. Протокол засідання підписує головуючий на її засіданні та секретар Української частини.
Голова делегації Європейського парламенту, Голови делегації Верховної Ради України (Співголови) та двоє заступників голів кожної делегації входять до Бюро Парламентського комітету асоціації. Бюро може ініціювати рекомендації Раді асоціації і приймає рішення більшістю у дві третини присутніх членів. Рекомендації вважаються прийнятими, якщо вони отримують підтримку більшості членів делегації Європейського Парламенту та більшості делегації Верховної Ради.
Співголови Парламентського комітету асоціації формують порядок денний засідань, який надсилається Членам за два тижні до запланованої зустрічі. Зустрічі проводяться публічно, за винятком випадків, коли співголови вирішують інше.
Відповідно до Статті 468 (4) Угоди про асоціацію, Парламентський комітет асоціації може створювати підкомітети парламентської асоціації. Метою підкомітетів Парламентської асоціації є поглиблення парламентського діалогу в певних сферах співробітництва.
-
Перше засідання
25.02.2015Брюссель
-
Друге засідання
04.11.2015Київ
-
Третє засідання
24.04.2016Брюссель
-
Четверте засідання
20.09.2016Київ
-
П’яте засідання
15.03.2017Страсбург
-
Шосте засідання
18.09.2017Дніпро та міста Донецької області
-
Сьоме засідання
18.04.2018Страсбург
-
Восьме засідання
17.09.2018Львів, Івано-Франківськ
-
Дев'яте засідання
13.03.2019Страсбург
-
Десяте засідання
18.12.2019Страсбург