До всіх записів

Випуск №32 від 27 березня 2023 року

27.03.2023

Євроінтеграційний Дайджест №32
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 21-27 березня 2023 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.

Оприлюднено щорічний Звіт про виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Україна вже виконала 72% всіх зобов’язань, передбачених Угодою, яка є важливим елементом інтеграції України до внутрішнього ринку Євросоюзу. Загальний прогрес виконання Угоди за 2022 рік збільшився на 9%.

Найбільший прогрес досягнутий у таких сферах: інтелектуальна власність – 94%, управління державними фінансами – 90%, статистика та обмін інформацією – 96%, юстиція, свобода, безпека, права людини – 91%, гуманітарна політика – 91%.

«Попри повномасштабну війну, ми продовжили активний процес адаптації українського законодавства до права ЄС. Представлений звіт є результатом великої командної роботи міністерств, парламенту та інших органів влади, плануємо й надалі зберігати високу динаміку євроінтеграційних процесів, – зазначила Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. – Завершуємо виконання рекомендацій Єврокомісії, які отримали разом із кандидатством, запустили процедуру селф-скринінгу на відповідність українського законодавства праву ЄС, ці всі паралельні процеси покликані пришвидшити наступний етап – перемовини про членство в ЄС». Детальніше

Звіт українською та англійською мовами – за посиланням 


24.03.2023

Верховна Рада схвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт № 6405 щодо дерегуляції господарської діяльності у галузі цивільної авіації.

Мета – спрощення доступу на ринки авіаційних перевезень й послуг з наземного обслуговування, а також підвищення рівня безпеки авіації шляхом адаптації законодавства України до законодавства ЄС у цій сфері. Детальніше

Парламент також ухвалив в цілому законопроєкт № 8146, спрямований на вдосконалення боротьби з тероризмом.

Документ покликаний удосконалити механізми із запобігання, виявлення, протидії терористичній діяльності, уточнити перелік суб’єктів боротьби з тероризмом, скоригувати повноваження безпосередніх суб’єктів боротьби з тероризмом та посилити міжнародне співробітництво з питань протидії тероризму. Детальніше

21.03.2023

Україна отримала 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС

Зазначене фінансування є другим траншем у межах масштабної Програми макрофінансової допомоги (МФД) від ЄС на 2023 рік загальним обсягом 18 млрд євро. 

Кошти надаються на безпрецедентно пільгових умовах для України й будуть спрямовані на фінансування найбільш нагальних видатків держбюджету.

Нагадаємо, що перший транш розміром 3 млрд євро Україна отримала в січні 2023 року. Детальніше

21.03.2023

ЄС надасть Україні 1 млн артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців

Європейський Союз твердо і повністю підтримує Україну і продовжуватиме надавати рішучу політичну, економічну, військову, фінансову та гуманітарну підтримку Україні та її народу стільки, скільки буде потрібно. 

Про це йдеться у резолюції саміту ЄС, який відбувся 23 березня.

Зазначається, що ЄС та країни-члени посилюють свої зусилля, щоб задовольнити нагальні військові та оборонні потреби України. 

Європейська Рада вітає домовленість щодо термінової доставки в Україну боєприпасів класу «земля-земля» та артилерійських боєприпасів, а також, за запитом, ракет, зокрема шляхом спільних закупівель та мобілізації належного фінансування, зокрема через Європейський фонд миру, з метою надання 1 млн артилерійських боєприпасів спільними зусиллями протягом наступних 12-ти місяців, без шкоди для особливостей політики безпеки та оборони певних держав-членів.

23.03.2023

Ольга Стефанішина обговорила з міністрами з європейських справ перемовини про вступ до ЄС та виконання рекомендацій Єврокомісії

На запрошення Швеції, яка головує у ЄС, Віцепремʼєрка взяла участь у зустрічі міністрів з європейських справ під час засідання Ради із загальних питань ЄС.

Міністри особливу увагу приділили процесу реформ, необхідних для подальшого руху до членства в ЄС, відзначивши прогрес досягнутий Україною. Ольга Стефанішина наголосила, що український Уряд має чітке бачення того, як повністю реалізувати всі сім кроків, окреслених Єврокомісією.

Учасники зустрічі обговорили підготовку весняної проміжної оцінки щодо прогресу України та початок перемовин про вступ до ЄС. Окремо обговорили подальші кроки щодо секторальної інтеграції України, лібералізацію торгівлі в довгостроковій перспективі. Міністри підтвердили підтримку України на шляху до повної інтеграції до Внутрішнього ринку Європейського Союзу на період до членства в ЄС. Детальніше

22.03.2023

Для глобального вирішення гуманітарних проблем в Україні, ми потребуємо більше військової підтримки, – Ольга Стефанішина

Про це Віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції зазначила на Європейському гуманітарному форумі у Брюсселі, Бельгія.

Під час панелі учасники обговорили питання гуманітарної допомоги нашій країні в контексті триваючої повномасштабної війни росії проти України, а також подальші кроки для якнайшвидшого відновлення та реконструкції.

Ольга Стефанішина виділила декілька пріоритетних сфер, де першочергово необхідний консолідований підхід міжнародних партнерів: розмінування українських територій; створення ефективних механізмів соціальної та психологічної підтримки для постраждалих внаслідок війни; залучення інвестицій для відновлення та відбудови України.

«Україна виграє війну на полі бою, адже це єдиний шлях до відновлення безпеки та стабільності в Європі і в цілому світі. Тож я хочу ще раз нагадати слова Президента України, що найефективніша допомога у вирішенні гуманітарних проблем – це збільшення та вчасне надання військової підтримки Україні. У той момент, коли ми зможемо закінчити криваву війну та дати відсіч агресору, ми припинимо страждання українського народу», – заявила урядовиця.

Детальніше

20.03.2023

Уряд України, Світовий банк, Європейська Комісія та ООН презентували звіт щодо збитків України, завданих рф за рік війни

У звіті «Друга швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України» представлені висновки щодо втрат України від війни росії у період з 24 лютого 2022 року до 24 лютого 2023 року. Також звіт дає оцінку коротко-, середньо й довгостроковим потреб країни у реконструкції та відновленні.

Прямі збитки України за рік повномасштабної війни оцінюються в понад 135 млрд доларів США. Економічні збитки, а саме порушення економічних потоків, виробництва та додаткові витрати, пов'язані з війною, сягають 290 млрд доларів США. 

Згідно з документом, потреби України на реконструкцію та відновлення оцінюються приблизно в 411 млрд доларів США. Водночас у 2023 році Україні необхідно 14 млрд доларів США на реалізацію швидкого відновлення, зокрема енергетичної, житлової, критично важливої та соціальної інфраструктури, базових послуг для найбільш вразливих верств населення, розмінування та розвиток приватного сектору. Детальніше

23.03.2023

Україна отримала від Франції 183 тонни енергетичного обладнання

Із серпня 2022 року із Франції до України надійшло 22 вантажі енергетичного обладнання як гуманітарної допомоги загальною вагою 183 тонни. Серед обладнання – генератори різної потужності, автоматичні вимикачі, спецодяг, роз’єднувачі, освітлювальні прилади, хімічна продукція, газове обладнання, необхідне для проведення ремонтних робіт.

Наприклад, у березні цього року було передано 1389 конвекторів та 11 генераторів від французької громадської організації «Електрики без кордонів». Детальніше

26.03.2023

Програма обміну ламп розжарювання на LED-лампи оновлює логістику

Зважаючи на динаміку попиту і для забезпечення безперервної доступності ламп для обміну, починаючи з 22 березня поступово скорочуватиметься кількість відділень Укрпошти та населених пунктів, де обмін ламп буде можливим.

У найвіддаленіших селах, які долучилися до програми нещодавно, обмін триватиме до кінця квітня. 

Починаючи з 1 травня обміняти старі лампи розжарювання на світлодіоди можна буде у 23 відділеннях Укрпошти в містах-мільйонниках та обласних центрах, де зберігаються найвищий попит і потреба. Детальніше

23.03.2023

Від початку війни до європейських лікарень перевезено понад 2000 пацієнтів з України

Через Механізм цивільного захисту ЄС для отримання спеціалізованої медичної допомоги пацієнти були направлені до медзакладів 20 країн Європи: Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Угорщини, Ірландії, Італії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словенії, Іспанії та Швеції.

Підтримку пацієнтів також надає Центр медичної евакуації ЄС у Жешуві, де вони отримують цілодобовий догляд. Центр слугує проміжним пунктом для пацієнтів, які спочатку перевозяться з України до Польщі наземним транспортом з метою подальшого транспортування до лікарень по всій Європі. Детальніше

23.03.2023

Україна зацікавлена у запровадженні спільних проєктів технічної допомоги Євросоюзу Twinning з державами-членами ЄС, – Ольга Стефанішина

Про це йшлося під час зустрічей Віцепремʼєрки з Канцлером Уряду Литви Гєдре Бальчітіте та Заступницею міністра закордонних справ Литви з питань ЄС Йовітою Нелюпсене.

За словами Гєдре Бальчітіте, Литва могла б поділитись з Україною, зокрема, досвідом щодо роботи з інституціями ЄС, які працюють з грантами та фінансовими інструментами.

Структурування співпраці для розвитку інституційних спроможностей та експертизи України у сфері європейської інтеграції було також у фокусі розмови Ольги Стефанішиної з Міністром у справах Європейського Союзу Польщі Шимоном Шинковським вель Сенком.

Довідково: Проєкти Twinning мають на меті допомагати країнам-бенефіціарам покращувати та підсилювати адміністративне функціонування органів державної влади, їх структуру, людські ресурси, управлінський потенціал, що має сприяти імплементації законодавства ЄС. Детальніше

21.03.2023

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp