Ольга Стефанішина обговорила з Міністром сільського господарства Франції інтеграцію України у Внутрішній ринок ЄС

10.11.2023

У п’ятницю, 10 листопада, Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела зустріч з французькою делегацією на чолі з Міністром сільського господарства та продовольчого суверенітету Франції Марком Фено.

Сторони обговорили питання, пов’язані з ситуацією навколо імпорту української аграрної продукції до Європейського Союзу, а також інтеграцію України до Внутрішнього ринку ЄС.

«З точки зору майбутнього членства України в Європейському Союзі і переговорного процесу, ми виходимо з прагматичного підходу та розуміння декількох очевидних речей. Перше: Україна завжди була і буде великою аграрною державою. Маємо розглядати цю реальність не як виклик, а як велику можливість. Після вступу України до ЄС, Європейський Союз розшириться за рахунок найбільшого ринку, який на сьогодні існує поза межами ЄС. Разом із тим ми розуміємо, що це величезний виклик і для спільної аграрної політики ЄС у її нинішньому вигляді, і для національних економік держав-членів. Тому ми прагнемо знайти спільне порозуміння ще до того, як станемо членами ЄС. Ми готові до діалогу, готові слухати і готові враховувати позиції партнерів під час переговорів», – зазначила Віцепрем’єрка.

Вона запевнила, що Україна буде надійним партнером та союзником. Окремо Ольга Стефанішина повідомила про заходи, які вживає Україна для стабілізації ситуації навколо імпорту української агропродукції до сусідніх держав-членів ЄС.

«Рішення Європейської Комісії не продовжувати обмеження після 15 вересня повернуло ситуацію у правове русло. Україна надала гарантії і впровадила заходи власного контролю експорту. Ми сподіваємось, що невдовзі зможемо досягти домовленості щодо спільного контролю експорту з Польщею. Ми виходимо з прагматичної і конструктивної позиції і розуміємо, що формат і спосіб, у який ми врегульовуємо такі точкові питання матиме великий вплив і на подальший переговорний процес щодо членства», – заявила Ольга Стефанішина.

Віце-прем’єр-міністр також закликала французький аграрний сектор до посилення співробітництва з українським бізнесом.

«Говорячи про потужність аграрного сектору України, ми також говоримо про велику кількість малих та середніх аграрних бізнесів, які є відкритими і готовими до співробітництва, зокрема з французькими партнерами. Крім того, Україна як країна, яка дуже сильно постраждала від війни, потребуватиме великих інвестицій, зокрема і на потреби відновлення В цьому контексті сподіваємось на підтримку Франції як надійного партнера», – підкреслила вона.

Французька сторона зі свого боку привітала Україну з нещодавнім рішенням Європейської Комісії рекомендувати відкриття перемовин про членство в ЄС та запевнила в підтримці євроінтеграційного шляху нашої держави.