Євросоюз виділив 24 млн євро гуманітарної допомоги для сходу України

Допомога ЄС

01.03.2018

28 лютого Європейська Комісія оголосила про виділення 24 млн євро гуманітарної допомоги для забезпечення потреб осіб, що постраждали від конфлікту на сході Україні, повідомляє Представництво ЄС в Україні.

Фінансування виділено у зв’язку з конференцією високого рівня, яку організовують в Брюсселі Європейська Комісія та Офіс ООН з координації гуманітарних питань. Ця конференція має підвищити обізнаність про гуманітарні наслідки конфлікту на сході України.

З цієї нагоди Єврокомісар з питань гуманітарної допомоги та управління у кризових ситуаціях Христос Стиліанідес відзначив: “Чотири роки конфлікту на сході України стали суттєвим тягарем для цивільного населення. Ми не можемо не зважати на гуманітарну кризу поряд з Європейським Союзом. Підтримка постраждалих від конфлікту осіб, де б вони не перебували, є одним з пріоритетів ЄС. Наш новий пакет допомоги охоплює такі життєво необхідні сфери як харчування, охорона здоров’я та освіта для дітей”.

Нове фінансування ЄС сприятиме забезпеченню базових потреб найбільш вразливого населення вздовж лінії розмежування, зокрема й на територіях, які не контролює українська влада. Допомога передбачена й для тих, хто змушений був залишити територію конфлікту і переїхати до сусідніх країн. ЄС разом з його країнами-членами є найбільшим донором України в питаннях гуманітарної допомоги, відновлення на ранніх стадіях та сприяння розвитку. Від початку конфлікту в 2014 році загальна сума допомоги ЄС перевищує 677 млн. євро. Ця сума включає цю останню фінансову допомогу, про яку Єврокомісія оголосила 28 лютого.

Довідково

Гуманітарна криза, особливо на територіях, які не контролює українська влада, посилюється. Основні причини – це обмеження роботи гуманітарних організацій на цих територіях та призупинення соціальних виплат, зокрема пенсій. Через безприцільні обстріли постійно виникає проблема забезпечення базових послуг – таких як вода чи електроенергія – по обидва боки від лінії розмежування.

Під час конференції 28 лютого учасники обговорять шляхи посилення кризового реагування. Зокрема, це можливо через покращення взаємозв’язку між гуманітарною допомогою, раннім реагуванням та більш середньо- та довгостроковими реформами із вдосконалення регіонального та економічного розвитку.

Фінансування ЄС передбачає забезпечення продовольством, водою та послугами з охорони здоров’я, зокрема психологічно-соціальної допомоги, а також базовими побутовими речами, аварійним ремонтом житла, захистом та освітою для дітей.

ЄС постійно висловлює стурбованість погіршенням гуманітарної ситуації на сході Україні та постійно закликає до повного виконання Мінських домовленостей. ЄС закликає всі сторони конфлікту відновити повний доступ всіх гуманітарних організації до територій, які не контролює українська влада. Також ЄС закликає забезпечити швидке та безперешкодне надання гуманітарної допомоги відповідно до гуманітарних принципів та міжнародного гуманітарного права.