У Мінінфраструктури обговорили законопроект «Про мультимодальні перевезення»

Угода про асоціацію

21.08.2018

У Міністерстві інфраструктури України відбувся круглий стіл з обговорення пропозицій до проекту Закону України «Про мультимодальні перевезення» під головуванням заступника Міністра з питань європейської інтеграції Віктора Довганя, повідомляє прес-служба відомства.

На сьогоднішній день транспортна система України має недостатній рівень розвитку транспортно-логістичної інфраструктури для забезпечення належного обсягу мультимодальних перевезень. Це знижує її конкурентоспроможність та гальмує вихід української продукції на світовий ринок. 

Початок роботи над вирішенням цих проблем, у першу чергу, лежить у правовій площині. Необхідно створювати нормативно-правову базу для розвитку мультимодальних перевезень з метою переорієнтації транспортно-логістичних напрямків до Європейського Союзу.

Законопроект має імплементувати Директиви Ради  92/106/ЄЕС від 07 грудня 1992 року «Про встановлення спільних правил для окремих типів транспортування товарів між державами-членами» (згідно з додатком XXXII до глави 7 «Транспорт» розділу V «Економічне і галузеве співробітництво» Угоди про асоціацію Україна – ЄС).

 Ухвалення спеціального закону потрібне для досягнення таких цілей:

  • спрощення перевезень вантажу двома або більше видами транспорту;
  • створення підґрунтя для надання державної підтримки у створенні терміналів мультимодальних перевезень та розвитку ринку послуг комбінованих перевезень;
  • врегулювання питань відповідальності перед вантажовідправником за пошкодження, знищення чи втрату вантажу незалежно від стадії перевезення;
  • врахування найкращого європейського досвіду.

 Віктор Довгань наголосив на тому, що необхідно створити якісний закон, що матиме реальний ефект, де враховано ключові інтереси зацікавлених сторін, на діяльність яких цей закон прямо впливатиме.