Органи асоціації
Угода про асоціацію між Україною та ЄС
(статті 461-470) передбачає створення спільних органів.
Спільні органи асоціації – це, зокрема, Рада асоціації, Комітет асоціації, Парламентський комітет асоціації та Платформа громадянського суспільства.
Політичний діалог і діалог із питань політики на найвищому рівні між Сторонами відбувається на рівні самітів за участі Президента України та керівництва Європейського Союзу.
-
Саміт Україна – ЄС
політичний діалог і діалог із питань політики на найвищому рівні між Сторонами відбувається на рівні самітів за участі Президента України та керівництва Європейського Союзу.
-
Рада асоціації
утворена відповідно до статті 461 Угоди з метою здійснення моніторингу і контролю виконання Угоди та перегляду функціонування Угоди у світлі її цілей. Також, Рада асоціації може розглядати важливі питання, що виникають в рамках цієї Угоди, та будь-які інші двосторонні або міжнародні питання, що становлять взаємний інтерес. Засідання Ради асоціації проводяться регулярно на рівні міністрів.
-
Комітет асоціації
утворений відповідно до статті 464 Угоди, є допоміжним органом Ради асоціації та найвищим органом асоціації на експертному рівні. Комітет асоціації складається з представників міністерств, головним чином, на рівні заступників міністрів з питань європейської інтеграції. Засідання проводяться щонайменше один раз на рік і коли цього вимагають обставини. Відповідно до статті 466 Угоди Комітету асоціації надають допомогу підкомітети. У рамках Комітету асоціації діє два підкомітети: Підкомітет з питань свободи, безпеки та юстиції та Підкомітет з питань
-
Парламентський комітет асоціації
утворений відповідно до статті 467 Угоди як форум для членів Верховної Ради України і Європейського Парламенту для проведення засідань та обміну думками. Засідання Парламентського комітету асоціації відбуваються двічі на рік.
-
Комітет асоціації у торговельному складі
створено відповідно до статті 465 (4) Угоди з метою розгляду всіх питань, пов’язаних з Розділом IV («Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею»). До Комітету асоціації у торговельному складі входять посадові особи вищого рівня від України та Європейської Комісії, які відповідають за торгівлю і питання, пов’язані з торгівлею. Засідання проводяться щонайменше раз на рік і коли цього вимагають обставини.
-
Платформа громадянського суспільства
створена відповідно до статті 469 Угоди з метою інформування громадянського суспільства сторін про виконання Угоди та врахування їхнього внеску для її виконання. Кожна зі сторін Платформи громадянського суспільства формується у складі 15 осіб, які репрезентують три сектори: професійних спілок, роботодавців та інших організацій громадянського суспільства.