До всіх записів

Випуск №84 від 1 квітня 2024 року

01.04.2024

Євроінтеграційний дайджест №84
View this email in your browser


Шановні читачі!

Ви отримали дайджест від Офісу Віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, який підготовлений за підтримки проєкту ЄС Association4U. Цей випуск охоплює період 25 березня - 1 квітня 2024 року та містить найголовніші новини, повʼязані з європейською інтеграцією країни та підтримкою ЄС. Сподіваємося, добірка буде для Вас цікавою та корисною.

Відбулись міжурядові консультації між Україною і Польщею

У Варшаві відбулися українсько-польські урядові консультації під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска.

Участь у заході взяла також Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Під час заходу сторони представили результати консультацій представників українських та польських міністерств щодо низки питань співпраці двох країн, зокрема руху України до членства в ЄС, розвитку транскордонної співпраці та прикордонної інфраструктури, посилення бізнес-контактів, підтримки України в умовах повномасштабної війни росії, а також питання щодо транзиту української продукції та врегулювання ситуації на спільному кордоні.

За підсумками міжурядових консультацій була ухвалена спільна заява.

Окрім того, була підписана низка документів та домовлено про співпрацю у різних сферах:

  • підписано Меморандум про співробітництво у сфері енергетики;
  • підписано Меморандум про взаєморозуміння у сфері охорони здоров’я;
  • домовлено про посилення українсько-польської співпраці у сфері захисту довкілля;
  • домовлено спільно шукати українські родини у Польщі для дітей, евакуйованих з інтернатів через війну;
  • попередньо домовлено щодо проєкту угоди про необхідність запровадження спільного контролю на прикордонних пунктах пропуску та реалізацію проекту обміну митною інформацією.

28.03.2024

Ольга Стефанішина та міністр у справах ЄС Польщі Адам Шлапка провели першу зустріч у межах польського-українського діалогу щодо євроінтеграції

Під час зустрічі обговорили прогрес України в імплементації необхідних реформ, Віцепремʼєрка наголосила, що Україна завершила виконання всіх кроків, визначених Єврокомісією, та готова до наступних етапів у рамках переговорного процесу.

Віцепремʼєрка подякувала польському уряду за підтримку та адвокацію ключових для України рішень на рівні ЄС.

Зі свого боку Міністр у справах Європейського Союзу Адам Шлапка підтвердив готовність польської сторони до налагодження змістовного діалогу на експертному рівні між двома країнами з питань європейської інтеграції. Йдеться, зокрема про обміну досвідом та експертизою у різних секторах. Детальніше

28.03.2024

Ольга Стефанішина провела чергову нараду щодо пояснювальних сесій Єврокомісії в межах офіційного скринінгу

Ольга Стефанішина спільно з Генеральним директором Урядового офісу Олександром Ільковим провела нараду з заступницею Міністра економіки України Тетяною Бережною.

Сесія відбулася 11 березня і була присвячена переговорному розділу 2 «Свобода переміщення працівників».

Тетяна Бережна поінформувала про результати обговорень та подальші кроки в межах оцінки відповідності українського законодавства відповідному праву ЄС в межах розділу 2. Детальніше

26.03.2024

Цього місяця Україна отримає рекордні 9 млрд доларів від партнерів

Про це зазначив Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Уряду.

Мова йде про допомогу від таких міжнародних партнерів:

  • 4,5 млрд євро від Європейського Союзу в межах Ukraine Facility;
  • 1,5 млрд доларів від Канади;
  • 880 млн доларів від МВФ;
  • 230 млн доларів від Японії. Детальніше

29.03.2024

Україна отримає 100 млн євро кредиту від Банку Розвитку Ради Європи в межах проєкту «HOME. Компенсація за знищене майно»

Про це йшлося під час засідання Адміністративної Ради Банку Розвитку Ради Європи (БРРЄ), на якому було представлено новий проєкт «НОМЕ. Компенсація за знищене майно». 

За результатами обговорення проєкт було підтримано та затверджено Адміністративною Радою БРРЄ. У межах проєкту HOME передбачено надання компенсації за понад 2000 житлових сертифікатів, що дозволить близько 5700 українцям отримати компенсацію за знищене житло. Детальніше 

27.03.2024

Україна розширила інструменти захисту авторських прав в інтернет-просторі

Україна приєдналася до низки держав, які будуть наповнювати платформу WIPO ALERT для протидії роботі веб-сайтів, на яких порушуються права інтелектуальної власності.  

Україна – п’ятнадцята країна, що приєдналася до ініціативи WIPO. Це є важливим кроком на шляху до створення більш захищеного цифрового простору в Україні, що сприятиме не лише захисту прав інтелектуальної власності, але й подальшому розвитку національної економіки.

Завдяки взаємодії з WIPO через платформу обміну даними WIPO ALERT країни-учасники можуть обмінюватися інформацією про потенційні порушення прав інтелектуальної власності у міжнародному масштабі. Відтепер суб’єкти авторського права та/або суміжних прав можуть подавати до ІР офісу звернення про включення веб-сайту, який викликає занепокоєння щодо дотримання прав інтелектуальної власності, до національного переліку таких веб-сайтів. Детальніше 

27.03.2024

У процесі перемовин про вступ до ЄС жодна переговорна позиція не може бути сформована без участі Парламенту, – Ольга Стефанішина

Під час конференції «Роль Верховної Ради України на шляху до повноправного членства України в Європейському Союзі» Віцепремʼєрка наголосила, що роль Парламенту у процесі європейської інтеграції країни є ключовою, адже він здійснює моніторинг перебігу переговорів про вступ до ЄС та адаптацію національного законодавства до acquis ЄС (права ЄС).

Говорячи про українську переговорну команду, Ольга Стефанішина сказала, що попри усталену практику переговорного процесу щодо вступу до ЄС, яка передбачає формування офіційної делегації з представників Уряду, українська сторона готує рішення, що передбачає залучення представників Парламенту. Детальніше

29.03.2024

Попри триваючу війну, Україна і ЄС разом будують новий європейський проєкт та більш спроможну оборонну промисловість

Про це заявила Віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина під час заходу Hanalys 2024 «Фінляндія, Швеція та Україна в розширеному ЄС», організованому Шведсько-фінським культурним центром Hanaholmen.

Урядовиця наголосила, що попри триваючу війну, Україна продовжить шлях трансформацій, які позбавлять країну від негативної спадщини, успадкованої після розвалу Радянського Союзу.

«Для реалізації кожного амбітного плану, який ми маємо, чи то майбутнє України, чи то відновлення, чи то майбутнє зміцненого і більш спроможного Європейського Союзу, нам потрібно, щоб Україна вижила. Тому насамперед нам потрібно більше боєприпасів, більше рішень, які забезпечать військову підтримку України і не дозволять існуванню України бути заручником політичних процесів в інших країнах. Я впевнена, що ваші країни здатні зробити це можливим», – додала Віцепрем’єрка. Детальніше 

27.03.2024

Стійкість України була б неможливою без своєчасних рішень ЄС, що забезпечили виживання економіки під час війни

На цьому наголосила Віцепрем’єрка під час виступу на заході «Два роки повномасштабної війни: Трансформація України – безпека Європи», організованому Фондом Роберта Шумана у Парижі.

Ольга Стефанішина підкреслила, що навіть в умовах повномасштабної війни, Україні вдалось здійснити системні перетворення. 

«Попри надзвичайні безпекові виклики, Україна спромоглась забезпечити транзит товарів через Чорноморський коридор, розвинути дунайську транзитну інфраструктуру та прикордонну інфраструктуру з сусідніми країнами. Все це можливо, тому що у нас є необхідні інструменти, зокрема військові, для забезпечення належного захисту транзитних коридорів, а також тарифна і транспортна лібералізація, яка була ключовим інструментом виживання України. Всі ці інструменти залишаються життєво важливими для української економіки в час війни», - заявила Ольга Стефанішина.

Вона наголосила, що нагальним є ухвалення Євросоюзом рішень щодо лібералізації торгівлі та доступу українських товарів на європейські ринки. Детальніше 

26.03.2024

9-10 квітня: розклад пояснювальних сесій Європейської Комісії щодо переговорних розділів права ЄС у межах офіційного скринінгу

Ці сесії стосуватимуться розділів 4 «Свобода руху капіталу» та 6 «Корпоративне право», які входять до Кластеру з внутрішнього ринку.

Запрошуємо профільних експертів, представників аналітичних центрів та організацій громадянського суспільства долучитись. Представники громадськості зможуть спостерігати за сесією без можливості участі в обговоренні.

Для участі у сесіях заповніть, будь ласка, форму за посиланням.

Реєстрація відкрита до 8 квітня, 14:00. Посилання на сесії отримають тільки зареєстровані учасники. Детальніше

Стартувала 2 фаза кампанії «Зроби крок. Чуйність перемагає насильство»

Ціль: розповісти про прості та посильні кроки, що здатні вирішити велику проблему домашнього насильства та підтримати людей, які могли постраждати.

28 березня 2024 року відбулися перші регіональні заходи «Війна і суспільство: чому зараз важливо бути чуйними» в місті Вишгород.

Під час обговорення за участі представників соціальних сервісів, органів місцевого самоврядування, місцевих громадських діячів, правоохоронних органів, а також представників Міністерства соціальної політики та Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції йшлося про поточний стан роботи по запобіганню й протидії домашньому насильству в регіоні та шляхи покращення комунікації в громаді для превенції такого насильства на тлі війни.

Окремо відбулось психологічне групове заняття за участі місцевого населення, представників ВПО, сімей військовослужбовців з психологинею Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги. Детальніше 

01.04.2024

Рішення про членство України в Європейському Союзі має геополітичний вимір

На цьому наголосила Ольга Стефанішина на зустрічі з Головою Національної асамблеї Франції Яель Браун-Піве, яка прибула з візитом до Києва.

«Зараз, коли ми наблизились до фактичного відкриття переговорного процесу, важливо зберігати динаміку, насамперед політичну, а також секторальних реформ, і без підтримки держав-членів Європейського Союзу це буде неможливо. Україна повністю готова до переговорного процесу. Сподіваємося, ключові рішення будуть ухвалені швидко, і першим важливим тестом буде рішення про затвердження переговорної рамки, представленої Єврокомісією, в червні цього року», – підкреслила Ольга Стефанішина.

Яель Браун-Піве підкреслила, що її країна приділяє велику увагу майбутньому вступу України до Європейського Союзу та відзначила прогрес нашої держави щодо виконання необхідних кроків для відкриття перемовин щодо членства та імплементації відповідного законодавства.

Під час зустрічі обговорили продовження автономних торгових преференцій щодо України з боку ЄС. Віцепрем’єрка нагадала, що днями посли ЄС досягли згоди щодо умов подальшої торгової лібералізації. Детальніше 

30.03.2024

Офіс Віцепрем’єрки шукає Національного консультанта/-ку для підтримки координації робочих груп з питань сексуального насильства пов’язаного з конфліктом (СНПК)”

Це унікальна можливість долучитись до команди Офісу та бути частиною процесів пов'язаних з ініціативами з підтримки постраждалих від насильства під час війни та відновлення справедливості для таких громадян.

У нас ти зможеш:

  • Надавати експертну підтримку Офісу в питанні координації діяльності міжвідомчих робочих груп з питань протидії сексуальному насильству під час війни;
  • Бути частиною консультацій щодо врахування гендерно-чутливого компоненту в розробці політик та рішень щодо протидії сексуальному насильству під час війни та підтримки постраждалих;
  • Сприяти співпраці та постійній комунікації з національними партнерами та іншими стейкхолдерами, а також розбудові нових партнерств;
  • Долучитись до координації процесів, пов'язаних з моніторингом та звітністю.

Термін дії контракту: 12 місяців.

Дедлайн подачі заявок: до 5 квітня 2024 року (включно). Детальніше

29.03.2024

Центри допомоги врятованим продовжують допомагати постраждалим внаслідок війни

Так, 26 березня фахівці Центру у Чернівцях спільно з Департаментом соціального захисту населення Чернівецької ОВА та партнерською організацією «Рокада» зустріли евакуаційний потяг з Сумщини.

В область приїхало 23 жителі села Писарівка Сумської області, з них – 10 дорослих та 13 дітей. Фахівці Центру надали їм психосоціальну підтримку та інформацію щодо наявних послуг допомоги у місті.

А 27 березня Команда Центру допомоги врятованих у Харкові на місці російських обстрілів авіабомбами житлових кварталів надавали постраждалим необхідну підтримку, зокрема психологічну. Детальніше 

28.03.2024

Ольга Стефанішина: Ми готові піти назустріч польській стороні, але наша залежність від них вже мінімізована

Віцепремʼєрка Ольга Стефанішина у межах інтерв'ю для спецпроєкту «Торгові війни» Європейської правди спільно з «Ілляшев та Партнери» розповіла про правила спільного ринку ЄС, можливість ухвалення продовження безмитної торгівлі України з ЄС, деблокування польського кордону для безперешкодного транзиту української агропродукції та інше. Детальніше

28.03.2024

ЗАЛИШИТИ ВІДГУК
ЗМІНИТИ АДРЕСУ ДЛЯ РОЗСИЛКИ
ВІДПИСАТИСЯ ВІД РОЗСИЛКИ
Підписатися на дайджест                                     
Переглянути попередні випуски 
 
Дякуємо за інтерес до євроінтеграційних реформ та бажаємо безпечного і тихого тижня!
 
Facebook
Twitter






This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Office of Vice Prime Minister of Ukraine for European and Euro-Atlantic Integration · Hrushevskogo 12/2 · Kiev 01000 · Ukraine

Email Marketing Powered by Mailchimp