Мінекоенерго спільно зі Світовим банком досліджуватимуть наслідки зміни клімату в Україні

16.02.2020

Українські та міжнародні науковці під егідою Світового  банку та Міністерства енергетики та захисту довкілля досліджуватимуть, як викиди парникових газів змінюють сільське та лісове господарства, а також впливають на здоров’я українців. 

Про це повідомляє Міністерство енергетики та захисту довкілля. 

 

Для оцінки біофізичних впливів використовуватимуть сучасні методики прогнозів. Це дозволить передбачити ризики наслідків зміни клімату в Україні до 2030, 2050 і 2100 років.

«Один з найважливіших заходів адаптації до зміни клімату – це скорочення викидів парникових газів, – зазначила заступниця Міністра енергетики та захисту довкілля України Ірина Ставчук. – Це дасть змогу попередити негативні наслідки, які можуть виникнути в майбутньому. Сценарії майбутніх змін напряму залежать від темпів скорочення людством парникових газів».

Оцінку змін клімату в Україні  проводитиме консорціум двох провідних європейських інститутів, Баський центр змін клімату (BC3) та Metroeconomica, у співпраці з національними експертами Українського гідрометеорологічного інституту, Українського науково-дослідного інституту лісового та агролісного господарства та Інститут громадського здоров’я імені Марзєєва.

 

Нагадаємо, що у минулому році концентрація вуглекислого газу в атмосфері вперше в історії людства досягла максимального рівня, а 67% викидів парникових газів спричиняє саме енергетика і спалювання викопних видів палива. Саме тому Україна разом з країнами Європейського Союзу планує відмовитися від вугілля і перейти до кліматично нейтральної економіки.