Виконання Розділу IV Угоди
Особливістю ЗВТ Україна-ЄС є комплексна програма адаптації регуляторних норм у сферах торгівлі до відповідних стандартів ЄС. Це дасть змогу значною мірою усунути нетарифні (технічні) бар’єри в торгівлі між Україною та ЄС та забезпечить розширений доступ українських експортерів до внутрішнього ринку ЄС і навпаки — європейських експортерів до українського ринку. Таким чином, поглиблена та комплексна ЗВТ має забезпечити поступову інтеграцію економіки України у внутрішній ринок ЄС.
-
Поточні платежі та рух капіталу
Україна взяла на себе зобов’язання вживати заходів для лібералізації руху капіталу до рівня, рівноцінного законодавству ЄС. Саме така лібералізація є однією з передумов формування єдиного ринку з ЄС у сфері фінансових послуг.
Співпраця України та ЄС у сфері поточних платежів і руху капіталу передбачена главою 7 розділу ІV “Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею” Угоди про асоціацію. -
Підприємництво, послуги та електронна торгівля
Згідно з Угодою про асоціацію, Україна зобов`язалася покращити умови для ведення бізнесу.
-
Конкуренція та державна допомога
За Главою 10 Угоди Україна взяла на себе зобов’язання наблизити своє законодавство про конкуренцію та практику застосування до права ЄС.
-
Питання, пов’язані з торгівлею енергоносіями
Україна має на меті гармонізацію внутрішнього законодавства про поводження з відходами з дотриманням вимог ЄС у даній сфері та відповідно до підписаної Угоди про асоціацію.
-
Торгівля та сталий розвиток
Глава 13 Угоди про асоціацію передбачає сприяння та заохочення торгівлі, залучення прямих іноземних інвестицій в екологічно чисті товари, послуги і технології, сприяння використанню відновлюваної енергії та енергозберігаючих продуктів, екологічного маркування товарів тощо.