Для швидкого і сталого розвитку Карпат необхідно залучати фінанси ЄС, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Росія створює у світі образ України, як країни-проблеми. Карпатський регіон має усі передумови стати тим регіоном, який спростовує цей міф, і творить образ країни-можливості. Про це Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, виступаючи на Форму регіонального розвитку в Трускавці (Львівська область).

Віце-прем`єрка зазначила, що політика, спрямована виключно на соціальну допомогу, а не на стратегічний розвиток Карпат, має залишитися в минулому. "Маємо змінити парадигму мислення і думати категоріями майбутнього, категоріями розвитку. З боку Уряду ми будемо і надалі активно підтримувати бачення великого макрорегіонального об`єднання Карпат, яке динамічно просуває Польща", – наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе. Однак, на її думку, для сталого розвитку Карпат необхідно працювати на регіональному, національному та макрорегіональному рівні, а тому ініціатива чотирьох західних областей України щодо пілотного проекту розвитку українських Карпат заслуговує на особливу увагу. Для її реалізації потрібно активізувати роботу над залученням фінансових інструментів Європейського Союзу. Опрацювання технічних деталей, вважає Віце-прем`єрка, можна здійснити через роботу органів Асоціації Україна-ЄС.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зазначив, що для всебічної реалізації потенціалу Карпатського регіону, насамперед, потрібні інфраструктурні проекти, а також підтримка малого та середнього бізнесу, зокрема, і традиційних для гір ремесел.

Своєю чергою, Міністр інвестицій і розвитку Польщі Єжи Квєцінський наголосив на тому, що його країна вітає макроекономічну стабілізацію України, зростання нашої економіки, поступ реформ і євроінтеграції, адже Україна є важливим стратегічним партнером РП.

У заході взяли участь також Міністр закордонних справ України Павло Клімкін і Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.